Josée Lestrange

Go down

Josée Lestrange

Pisanie by Mistrz Gry on Sro Cze 26, 2013 9:07 pm


Joséphine Amelie Lestrange
Cora Keegan
Joséphine AmelieLestrange16 lat14 luty czysta VI Ombrelune arystokratka Lyon

❧ CHARAKTER

Josee jest jedną z tych osób, która swoją ambicją kładzie cień na wszystkie inne cechy charakteru, przez co czasem jest odbierana jako arogancka czy bezczelna. Zapał do działania odziedziczyła po ojcu. Decyzje podejmuje szybko, jednak nie cechują się one bezmyślnością ale jasno określonymi wartościami, jakie wpojono w dziewczynę w dzieciństwie. Przez nie to Josee nie może odnaleźć w sobie prawdziwego spokoju. Ciągłe dążenie do bycia godną, bycia najlepszą ją męczy. Życie w jej rodzinie nie jest proste. Kiedy potrzebuje chwili wytchnienia chowa się w koncie i nie znajdziesz jej, choćbyś świat przerzucił do góry nogami.
Nauczyła się postrzegać świat takim, jakim jest, a nie jakim powinien być; niektórzy mówią, że jest przez to cyniczna. Pewna siebie i swoich celów w życiu śmiało dąży ku nim, czasem poświęcając za dużo. To dzięki matce nauczyła się wyznaczać linię pomiędzy tym, co stracić można, a tym, co jest w życiu najważniejsze. Narzucane przez status społeczny znajomości utrzymuje, ponieważ musi. Prawdziwych przyjaciół dobiera starannie i nie ma ich wiele. Potrafi być bezinteresowna, jednak ze względu na to, jak jest postrzegana w społeczeństwie, częściej nie wierzy się w to, co się widzi. Brak jej cierpliwości do ludzi głupich i ograniczonych, którzy pragną jedynie być zauważeni, nie ważne, jakim kosztem.
W obyciu Josee jest chłodna i zdystansowana, czasem nawet niemiła. Nie spodziewa się po innych za wiele, woli sama coś zrobić, niż zlecić to komuś innemu. Wtedy ma pewność, że jest to dobrze zrobione. Z natury jednak jest delikatna choć posiada całkiem spory temperament. Ciekawa świata, zafascynowana smokami i ich naturą. Nie boi się nowych wyzwań i realizuje je, choć czasem podchodzi to pod bezmyślność.
Potrafi troszczyć się o innych i jest lojalna wobec przyjaciół oraz rodziny. Swoją spostrzegawczością czasem wprowadza innych w osłupienie, łatwo czyta z ludzkich twarzy i szczerze stara się pomóc, o ile może. Choć jest to całkiem sprzeczne z dotąd poznanymi cechami Josee, dziewczyna jest czasem nieśmiała, szczególnie w towarzystwie mężczyzn. Kiedy ktoś ja zdenerwuje, nie ma podziału na chłopaki i dziewczyny - potrafi zaciekle walczyć o swoje, i cała ta magia nieśmiałej dziewczyny rozpływa się w powietrzu.
Ma nieposkromiony zapał do eksperymentów. Czasem potrafi być niemiła, nietolerancyjna, szalona, bądź po prostu zołzą. Nie wolno jej zawieść, okłamywać czy zwodzić. Oszukana staje się nieobliczalna, chowa urazę przez długi czas i nie łatwo wybacza. Woli najgorszą prawdę aniżeli kłamstwo. W końcu i tak się przecież dowie, a wtedy strzeżcie się narody!

APARYCJA ❧

Widzisz ją na korytarzu po raz pierwszy, drugi, trzeci. Za każdym razem masz wrażenie, że widzisz ją od nowa. Nie ważne, czy jesteś chłopakiem czy dziewczyną, przyciągnie twój wzrok jak magnes i każe ci patrzeć póki nie zniknie z pola widzenia. Ma w sobie coś, co cię kręci, i choć sam się do tego nie przyznasz, to tak jest. Bo co tak na prawdę o niej wiesz? Nazwisko? Imię? Josée Lestrange wydaje ci się wiecznie obca w tłumie znających się ludzi.
Najpierw zobaczysz całokształt, sylwetkę drobną, kruchą, jakby miała złamać się w pół przy najsłabszym uderzeniu. Nie jest niska, nie zgubisz jej w tłumie. Ogniste blond włosy w truskawkowym odcieniu przy końcach falują, kiedy płynnym, choć szybkim krokiem przechodzi przed twoimi oczyma. Czasem jej stalowo niebieskie oczy będą świecić się tym niezdrowym blaskiem, o tak! Już wiesz, że teraz lepiej nie podchodzić. Tak na prawdę nigdy nie będzie dobrego momentu. Usta, mogą wykrzywić się w sarkastycznym uśmiechu, choć przez większość czasu, jak i oczy, pozostają obojętne.
Wystarczy, że spojrzy na ciebie raz, i już nie wiesz, co masz zrobić z rękami, gdzie umieścić wzrok. Bo przecież nie na niej. To byłoby nierozsądne.

❧ WIĘZY KRWI

~ HORACE LESTRANGE - nałogowy palacz tytoniu, przede wszystkim pracownik Ministerstwa Magii na wydziale Zaklęć, na szarym końcu ojciec. Mężczyzna o wysokim wzroście i mocnym kroku, z twarzą pooznaczaną przez złe wydarzenia i alkohol. Nie nadaje się do sprawowania opieki nad młodymi dziewczętami.
~ LILIAN LESTRANGE zd. Chatteaux - kobieta drobnej budowy, o twarzy elfa i lekkim kroku. Charakter w ogólne nie odzwierciedla jej aparycji. Jest twardo stąpającą po ziemi czarownicą czystej krwi, mającej dużo do powiedzenia w kwestii magii leczniczej, jest bowiem Uzdrowicielką. Jo jest do niej bardzo podobna.
Ciekawostką dotyczącą rodziny Lestrange jest fakt, że każdy jej członek za partonusa ma zwierzę pochodzące od kotowatych. Również w herbie rodziny widnieje koci pazur.

HISTORIA ❧

Urodziła się we wpływowej, francuskiej rodzinie, czternastego lutego, tj. w Walentynki. Jako córka Horacego Lestrange i jego małżonki Lilian miała wszystkiego pod dostatkiem, prócz rodzinnego ciepła i spokoju.
Od najmłodszych lat wywierano na niej spory nacisk, uczono obyczajów i odpowiedniej moralności rodzinnej. Głównie opiekę sprawowała nad nią matka wraz ze swoją siostrą, która zawsze pragnęła mieć dzieci, ale nie mogła. Nie była rozpieszczana, a ojciec nie brał udziału w jej wychowywaniu. Jedyne, na czym się koncentrował to krytykowanie każdego podjętego przez nią działania.
Prawdopodobnie czuwają nad nią siły wyższe. Bardzo szybko ujawniła się u niej magiczna moc. Była pojętna, szybko się uczyła i była ciekawa świata. Wiecznie dążyła do akceptacji ze strony ojca, prawdopodobnie dlatego z wiekiem coraz bardziej się do niego upodabnia.
Po przyjęciu do Beauxbatons z radością wyruszyła do nowego miejsca, nowych, nienarzuconych przez rodziców znajomości. Mogła odseparować się od rodziny, poznać świat na nowo i zacząć wyrażać siebie. Mimo to do teraz tkwią w niej wyuczone przez rodziców maniery, morale, wartości. Odnalazła swoją pasję w smokach, i nimi też chciałaby zająć się w przyszłości. W szkole radzi sobie świetnie, jest bardzo dobra z eliksirów i nauk medycznych.
Przez lata nauczyła się grać na fortepianie oraz wiolonczeli, ale na ogół o tym nie mówi.

❧ CIEKAWOSTKI

PUPIL: sowa Zwłoka
PATRONUS: Irbis
BOGIN: Torturujący ją ojciec.
RÓŻDŻKA: Włókno z kości testrala, jesion, 10 cali, dość giętka.
DODATKOWE FUNKCJE: Klub Jeździecki
ULUBIONY PRZEDMIOT: Elkisiry, Nauki Medyczne
ZNIENAWIDZONY PRZEDMIOT:  Obrona Przed Czarną Magią
PRZEDMIOTY: Transmutacja, Zaklęcia, Eliksiry, Zielarstwo, OPCM, Hipnoza, Nauki Medyczne, SPIL, Metafizyka, ONMS, Astronomia, Historia Magii,
NAJWIĘKSZE MARZENIE: Stać się światowej sławy specjalistką do spraw smoków.

~
Lui |  jest moje
wzór wykonany przez © hellao dla BEAUXBATONS.


Ostatnio zmieniony przez Josée Lestrange dnia Pon Sie 19, 2013 1:21 pm, w całości zmieniany 2 razy
avatar
Mistrz Gry
Admin

Dołączył : 25/06/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Josée Lestrange

Pisanie by Josée Lestrange on Nie Cze 30, 2013 1:49 pm
❧ Karta postaci została zaakceptowana!
❧ Twój plan lekcji znajduje się tutaj.
❧ Swoje bagaże znajdziesz w dormitorium.
❧ Twoja kartoteka szkolna znajduje się tutaj.
❧ W razie problemów śmiało zgłoś się do administracji, a udzielimy pomocy.

Witamy w Beauxbatons i życzymy udanej zabawy!

avatar
Josée Lestrange
Admin

Dołączył : 24/06/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach