Pandora Aurélie Willow

Go down

Pandora Aurélie Willow

Pisanie by Pandora Willow on Sro Lip 03, 2013 10:08 pm


Pandora Willow
Nadia Esra
Pandora AurélieWillowWIEK1 czerwca50/50 VI Bellefeuille Biedna Bordeaux, Francja
 
❧ CHARAKTER

Czy ona przypadkiem na coś nie choruje?
Nie martwi się Pani, że Pani córka nie chce spędzać czasu z innymi dziećmi?
Niepokojąca…
Jest po prostu dziwna, mamo.


Takie opinie i zdania były przyczepiane do Pandory odkąd pamięta, jednak wraz z wiekiem słyszała ich coraz mniej. Nigdy nie zastanawiała się czemu tak właśnie było – ludzie znudzili się rozmawianiem o niej, pogodzili się z jej charakterem, zaakceptowali jej specyficzny urok czy może po prostu Pandora wyłączyła się na ich opinie? Niewykluczone też, że po prostu się zmieniła.
Gdy była mała nie odzywała się prawie wcale. Nawet przy samych rodzicach ograniczała się wyłącznie do krótkich odpowiedzi. Nie była z tych ciekawskich dzieci, które non stop pytały się o różne sprawy. Zawsze wolała poznawać świat samodzielnie, nawet jeśli łączyło się to z większym wysiłkiem.
Nie chciała poznawać nowych osób, gdy szła do szkoły nie podchodziła na przerwach do innych dzieci, tylko siedziała w Sali, podlewając kwiatki lub wpatrując się w rybki w akwarium, jednocześnie marząc o tym, by móc wrócić do domu i zająć się swoim ogródkiem.
Ale jaka jest dzisiejsza Pandora? Dzisiejsza Pandora wcale aż tak bardzo nie różni się od tej starej. Nadal wygląda na zagubioną w wielkim świecie, jednak z roku na rok stawała się bardziej na niego otwarta. Nadal ma problemy z nawiązywaniem głębszych relacji z innymi ludźmi, jednak postępy są widoczne gołym okiem. Teraz sprawia jedynie wrażenie zamyślonej, potrafi śmiać się z cudzych żartów, przytulić kogoś na pożegnanie, nie czuje się źle śpiąc w dormitorium z innymi osobami.
Nadal jest też ciekawska, żądna nowych doświadczeń i informacji, jednak nadal stara się za wszelką cenę zdobyć je sama, nie prosząc nikogo o pomoc.
Jak nikt marzy o wielkiej miłości, jednak nie do końca wie co ma zrobić, by jej miłość zaistniała. Jak dotąd nie była w żadnym związku i nigdy  nikt poza najbliższą rodziną nie pocałował jej nawet w policzek.
Mimo wszystko jest miłą osobą. Nigdy nikogo specjalnie nie zraniła, nie czuła do nikogo nienawiści i nie odmówiła pomocy.
Z jednej strony ciężko zdobyć jej prawdziwe zaufanie, jednak starając się zbliżyć nieco do ludzi na siłę wmawia sobie, że nikt na pewno nie chce zrobić jej nic złego, przez co staje się naiwna i łatwa do manipulacji.
Źle czuje się w pomieszczeniach bez roślin i okien. W idealnym dla niej świecie wciąż panuje przeplatanka jesieni z wiosną, a ona może całe dnie spędzać w ogrodzie, pielęgnując różnorodne rośliny.
Często słyszy, że powinna być bardziej przebojowa, pełna siebie. Powinna porzucić ten swój spokój i pójść wyszaleć się na jakiejś imprezie, jednak nie wyobraża sobie nawet siebie pląsającej do jakichś dzikich rytmów, co więcej, otoczonej stadem nieznanych jej ludzi. Jej świat jest daleko od tego wszystkiego i wcale nie zamierza szukać drogi do wyjścia. Mimochodem staje się jednak bardziej żywa, z dnia na dzień czuje, że zaczyna lepiej pasować do tego świata.
Czasami wydaje jej się, że ma jakieś zaburzenia postrzegania dobra i zła. Czasami bywa nader nieśmiała i wstydliwa, gdy sytuacja wcale ku temu nie skłania. Innym razem bez pohamowania powie coś wprost, co powiedziane być nie powinno. 

„W posagu Pandora otrzymała szczelnie zamkniętą glinianą beczkę (w literaturze europejskiej na ogół zwaną niepoprawnie Puszką Pandory), Pandora ją otworzyła z ciekawości, gdy Epimeteusza nie było w domu; nieszczęścia uleciały, nadzieja zaś została uwięziona, gdyż Pandora zatrzasnęła wieko.”

Przez całe życie zastanawiała się dlaczego dostała akurat takie imię. Nie pytała o to rodziców, bo bała się jaka może być odpowiedź. Co jeśli nazwali ją tak, bo była nieplanowanym dzieckiem? Była symbolem nieszczęścia… Nie. Wolała myśleć, że nazwali ją tak, bo Pandorze udało się zatrzymać nadzieję na ziemi, że jest dla nich po prostu symbolem nadziei, powrotem do lepszej rzeczywistości. Głęboko wierzy właśnie w tę wersję i nigdy już nie chce dopuścić do siebie myśli, że może nie być prawdziwa.

APARYCJA ❧

W wyglądzie Pandory ludzie zwracają największą uwagę na jej włosy. Długie, gęste i ognisto rude przyciągają większą uwagę od jej bladej twarzy, drobnej sylwetki czy zagubionych oczu. Naprawdę je lubi i gdyby musiała je ściąć na pewno trochę podłamałoby to jej psychikę.
Zielone oczy zauważa się dopiero na drugim miejscu. Duże, często nieobecne, bardzo rzadko ozdabiane makijażem, dlatego często wyglądające na nieco zmęczone. Czasami, jakiemuś dobremu obserwatorowi, uda się zobaczyć ten błysk strachu w jej oczach, gdy Pandora znajduje się w dużym tłumie ludzi, jednak nie jest to łatwe, gdyż jej wzrok rzadko zbiega się ze wzrokiem innych ludzi.
Po ziemi stąpa delikatnie, jakby przepraszała, że ośmiela się sprawiać jej ból swoim ciężarem. Jej ciężar natomiast nie był zbyt wielki. Pandora z natury jest drobną osobą, jednak często zdarza jej się zapominać o posiłkach, ponieważ ignoruje uczucie zwane głodem, więc niektórzy posądzają ją o zalążki anoreksji.
Nie lubi swoich ust i uszu. Uważa, że gdy się uśmiecha górna warga jej ust wygląda śmiesznie, dlatego gdy się śmieje odruchowo zakrywa usta dłonią. Uszy natomiast zawsze ukrywa pod gęstą czupryną, ponieważ są zbyt… odstające.
Jej styl jest płynny, zazwyczaj ubiera się w ubrania z lumpeksów, więc nie można się po niej spodziewać najnowszych trendów. Preferuje luźne spódnice i sukienki, nosząc spodnie czuje się „ciasno”.

❧ WIĘZY KRWI

Rodzina Willow należy do tych stereotypowych rodzin. Mimo, że nigdy im się nie przelewało, to każdy wspiera każdego jak tylko może, a na pierwszym miejscu zawsze stawia się członków rodziny i tradycję.  Nigdy nie wyjechali nigdzie na wakacje, jednak nigdy też nikt nie narzekał, ponieważ zazwyczaj spędzali ten czas razem.
Matka, Lucette, jest drobną mugolką, pracującą jako sekretarka za najniższą krajową. Pandorze zawsze kojarzy się z zapachem czekolady z wanilią i cichymi kołysankami na dobranoc.
Ojciec, Gaspard, należy do magicznej części rodziny, jednak wychodząc za Lucette zdecydował się podjąć mugolską pracę jako piekarz. Co prawda czasami pomaga sobie magią, jednak nikt nie musi o tym wiedzieć, prawda?
Clarisse jest starszą siostrą Pandory, nie odziedziczyła po ojcu mocy magicznej, jednak natura obdarowała ją pięknym głosem i chęcią podążania za marzeniami. Obecnie Clarisse może i nie zarabia zbyt wiele, jednak robi to co lubi, a mianowicie jest piosenkarką na weselach.
Cornel, jest najmłodszym dzieckiem w rodzinie, posiada zaledwie trzy lata i jak do tej pory nic nie wskazuje, by posiadał moce.
Oprócz Pandory przebudzone moce magiczne posiada jedynie Matthias, najstarszy z synów, a jednocześnie młodszy brat Pandy.

HISTORIA ❧

Historia jak historia, życie jak życie. Pandora nigdy nie potrafiła opisać swojej historii, bo niczego takiego nie posiadała. Przyszła na świat pierwszego czerwca i była dzieckiem nieplanowanym, a właściwie urodzonym w najgorszym okresie życia rodziny Willow. Firma, w której matka Pandory pracowała jako sekretarka, zbankrutowała, przez co ojciec swoją pracą utrzymywał ciężarną kobietę, siebie i prawie już nastoletnie dziecko. Powitała się ze światem bardzo niepewnie, osłabiona ledwie wydusiła z siebie powitanie. Równie nieśmiało dorastała, ufając jedynie najbliższej rodzinie, zwierzętom i roślinom.
Z czasem przyzwyczajała się do życia, nauczyła się odpowiedzialności i okazywania podstawowych uczuć. Ojciec z niewiadomego jej powodu ucieszył się wielce, gdy ta w wręcz magiczny sposób w jedną noc wyhodowała kwiaty z samych nasion na swoim parapecie, gdy wcześniej jej rośliny prawie w ogóle go nie obchodziły. Po jakimś czasie podobnych incydentów było więcej, a kilka lat później otrzymała list ze szkoły. Dopiero po dostarczeniu listu ojciec Pandory postanowił wyjawić swojej rodzinie sekret istnienia magii. Każdy z rodziny przeżył to na swój sposób, jednak koniec końców każdy cieszył się z faktu, że Pandora odziedziczyła tą zdolność.


❧ CIEKAWOSTKI

PUPIL: Alice (królik)
PATRONUS: Królik
BOGIN: Wilkołak
RÓŻDŻKA: Włos jednorożca, wiśnia, 11 i ćwierć cala, giętka.
DODATKOWE FUNKCJE: Aktualnie brak.
ULUBIONY PRZEDMIOT: Zielarstwo/Opieka Nad Magicznymi Stworzeniami
ZNIENAWIDZONY PRZEDMIOT: Lekcje latania
PRZEDMIOTY: Transmutacja, zaklęcia, eliksiry, historia magii, zielarstwo,  Opieka Nad Magicznymi Stworzeniami , astronomia, mistycyzm, sztuki piękne i literatura.
NAJWIĘKSZE MARZENIE: Pokochać kogoś mocniej niż kocha swój ogródek. 


~
Natalia | multi
wzór wykonany przez © hellao dla BEAUXBATONS.
avatar
Pandora Willow
Uczeń

Dołączył : 02/07/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Pandora Aurélie Willow

Pisanie by Josée Lestrange on Wto Lip 09, 2013 4:40 pm
❧ Karta postaci została zaakceptowana!
❧ Twój plan lekcji znajduje się tutaj.
❧ Swoje bagaże znajdziesz w dormitorium.
❧ Twoja kartoteka szkolna znajduje się tutaj.
❧ W razie problemów śmiało zgłoś się do administracji, a udzielimy pomocy.

Witamy w Beauxbatons i życzymy udanej zabawy!

avatar
Josée Lestrange
Admin

Dołączył : 24/06/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach