Filmy i seriale

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Filmy i seriale

Pisanie by Gość on Pią Lip 19, 2013 1:05 pm

No, mam wenę na offtopowe tematy, więc lecimy dalej. Może obejrzeliście ostatnio jakiś mega zajmujący film, który zasługuje na polecenie? A może znaleźliście genialny serial, który Was zachwycił? Śmiało, zachęcam do dzielenia się spostrzeżeniami, bo ja osobiście uwielbiam sprawdzać nowe tytuły.

Z mojej strony zasługuje na duży plus film pt. "Wyścig z czasem". Płakać mi się chciało przy scenie, w której matce głównego bohatera zabrakło sekundy. Film może nie jest genialny, poza tym obsada nie jakaś szczególnie wspaniała (nie lubię Seyfriend), ale fabuła, sama fabuła, ma duży potencjał. I za to głównie tę produkcję cenię. Można obejrzeć, polecam z czystym sercem, jak ktoś lubi pomieszanie fantastyki z sensacją oraz wątkiem romantycznym.

Gość
Gość

Powrót do góry Go down

Re: Filmy i seriale

Pisanie by Rocco Roché on Pią Lip 19, 2013 8:38 pm

Wyścig z czasem oglądałam dawno, dawno temu tylko ze względu na Pettyfera (hoho, ambitnie), ale jakoś specjalnie mnie nie zachwycił. Ot, takim tam filmik na nudne popołudnie.
No i generalnie ostatnio albo wybieram tak fatalne filmy, albo mam jakąś znieczulicę, bo cokolwiek obejrzę... Jest w najlepszym przypadku niezłe. Dzisiaj wzięłam się za Kwartet i męczę go już kilka dobrych godzin, choć nie powiem, że jest nudny (cudowne Pauline Collins i Maggie Smith!), tylko co chwila coś mnie rozprasza.

Jeśli zaś o seriale chodzi, to też najlepiej nie jest. W czasie sesji, miast się uczyć, oglądałam wszystko, jak leci. Ale potem wszystko się wyciszyło i tak utknęłam na przykład na przedostatnim odcinku Hannibala (no, bo mi szkoda, jak go obejrzę, to się skończy i będę musiała czekać milion lat na nowy sezon); Stargate: Atlantis też oglądałam i się zatrzymałam, ale znowu ruszyłam z kopyta i dzisiaj zaczęłam trzeci sezon. Jest też niezawodny Teen Wolf, którego oglądam tylko z przyzwyczajenia i dla beki. I w sumie mam porozpoczynanych tysiące seriali, ale... Cóż, czekają na lepsze czasy. xD

Welcome my son, welcome to the machine. Where have you been?
It's all right, we know where you've been. You've been in the pipe line filling in time,
Provided with toys and scouting for boys. You bought a guitar to punish you ma,
And you didn't like school, and you know you're nobody's fool.
So welcome to the machine.
Rocco Roché
Kapitan drużyny quidditcha

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Gość on Sob Lip 20, 2013 12:35 am

Właśnie obejrzałam "Wielkiego Gatsby"! Co mogę powiedzieć? Film dokładnie obrazu drugie dno życia, pozornie dobrych postaci, ale przede wszystkim jest symbolem odwiecznej ludzkiej pogoni za marzeniami. O złudnej nadziei, którą stawiamy na naszych drogach. Pojawia się wątek miłosny i to, jak czasem zatracamy się w czyjś życiu, zapominając o swoim. Gatsby to przede wszystkim nadzieja i marzenia. Możemy dojść do wszystkiego, jeśli tylko chcemy.
Podobał mi się to, że choć jest to film w stylu uprzednich dekad, znajdziemy tam muzykę współczesną. Jay-z, Lana Del Rey... dużo tego Smile
No i oczywiście DICAPRIO, DICAPRIO, DICAPRIO <3 <3 <3 Którego ubóstwiam.
Nie wiem czemu myślałam, że to film o magiku... wtf mózgu?

Gość
Gość

Powrót do góry Go down

Pisanie by Hugo Abidal on Sro Lip 24, 2013 6:16 pm

Z filmów widziałam ostatnio "Mojego Nikifora", o życiu malarza-samouka, Nikifora Krynickiego, analfabety, który był jednym z najwybitniejszych malarzy-prymitywistów. W roli głównej niedoceniana, odrzucana na drugi plan ze względu na urodę i wiek, Krystyna Feldman. Dla tak wspaniałej aktorki, którą można oglądać z bólem serca na kanale Polsatu, gdzie gra babkę Kiepską, nie było problemem zagranie roli męskiej, a do tego człowieka chorego na upośledzenie psychiczne z wadą wymowy. Pani Feldman (hołd jej pamięci) stworzyła rolę przewyższającą wszelkie gwiazdki teraźniejszego kina, na czele z Pittem, Di Caprio czy jak dotąd moją ulubioną Jolie. A Krauze? Krauze stworzył piękny film o wzajemny zaufaniu, starości, zniedołężnieniu i miłości do sztuki w taki sposób, że trzeba mu za to dziękować.

Z serialami długo by wymieniać: Chuck, Supernatural, Grey's Anatomy, How I Met Your Mother, Gra o tron. Nawet nie wiem, jak ja znajduje czas na realne życie Very Happy
Hugo Abidal
Uczeń

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Gość on Pią Lip 26, 2013 1:51 pm

Oglądałem właśnie supernatural, kiedy coś mignęło mi w tle...

Gość
Gość

Powrót do góry Go down

Pisanie by Sponsored content

Sponsored content

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics