Hugo Abidal

Go down

Hugo Abidal

Pisanie by Hugo Abidal on Pon Lip 22, 2013 8:07 am


Hugo Abidal
Francisco Lachowski
HugoAbidal1613 kwietnia półkrwi VI Papillonlisse Arystokracja Marsylia, Francja

❧ CHARAKTER

Je m'baladais sur l'avenue le cœur ouvert à l'inconnu

Perfekcyjność to jednocześnie wada i zaleta. Zaleta, gdy jesteś zmuszony do wykonania jakiegoś trudnego zadania, ważnego tak, jak Twoje życie. Wadą jest wtedy, gdy siedzisz na przyjęciu przyjaciela i masz przeraźliwą chęć rzucić mu w twarz, by posprzątał ten brud, który zagnieździł się u niego w mieszkaniu. Ta cecha strasznie męczy Hugona. Otrzymał ją w niematerialnym spadku po rodzie Abidalów i, mimo że tyle razy próbował, nie mógł się jej oduczyć. Jest ambitnym uczniem – po skończeniu szkoły chciałby zostać nauczycielem lub aurorem, a upodobanie to do jednego, to do drugiego, zmieniają mu się co chwila. No tak – zmienność. Następna cecha, której chłopak sam nie zauważa, ale jest drażniąca dla ludzi z jego otoczenia – rodziny i przyjaciół, którzy musieli (lub jeszcze to robią) przyzwyczaić się do ciągłych skoków jego nastroju. Razem z tym idzie niezwykła energiczność i chęć wykorzystania każdej sekundy w swoim życiu. Hugo jest osobą towarzyską i zabawową – kocha przebywać z ludźmi. Empatię i zamiłowanie do sztuki przejął po matce – rzeźbiarce-amatorce, z którą ma najlepsze relacje z całej rodziny – głównie dlatego że jest jedynym czarodziejem w jego familii. Szczery, choć nie tak, by kogoś tym zranić. Lubi także, gdy ktoś mu idzie na rękę, gdyż nie lubi sprzeczek, chyba że w słusznej sprawie. Po ojcu przejął niecierpliwość, wielką dumę ze swojego kraju i rodu, ale także zbytnią chęć stawiania na swoim, co koniec końców i tak nie wychodzi mu to na dobre. Jest urodzonym optymistą – codziennie można go zobaczyć z uśmiechem przyklejonym do twarzy, mimo że dzień był ciężki i pełen przykrości.

APARYCJA ❧

Dame! le ciel vous comblait
Votre foulard de soie
Flottant sur vos épaules
Vous aviez le beau rôle
On aurait dit le roi


Rozchichotane dziewczęta często twierdzą, że Hugo Abidal jest śliczny. Kłamstwo – chłopak, taki, jak on nie może być śliczny, jedynie, a może aż, przystojny. To jest dopiero cała prawda. Co byście powiedzieli o chłopaku, który ma metr osiemdziesiąt osiem wzrostu, oliwkową, gładką, bez żadnego zbędnego zarostu, cerę, trochę dłuższe niż przeciętne, czarne jak smoła włosy i wielkie, ciemnobrązowe oczy, otoczone długimi, ciemnymi rzęsami, które same się do Was śmieją? Co byście powiedzieli na atletyczną, choć nienapakowaną sylwetkę, z wyraźnie odcinającymi się mięśniami? Czy pokusilibyście o stwierdzenie że jest śliczny? To słowo pasuje do małego kotka, który jeszcze nie widzi nic po urodzeniu i z niezdarnością poszukuje sutka swojej kociej matki, ale na pewno nie do Hugona. On jest lwem, wyższym w hierarchii kotem, niż byle jakieś dachowce. Tak też się ubiera – jest elegantem, choć nie zawsze ubiera się w eleganckie rzeczy – preferuje młodociany, mugolski strój, uznawany za czarodziei za dziwny. Hugo często ubiera się w czarne lub granatowe marynarki i pasujące do nich dżinsowe lub kolorowe, materiałowe spodnie. Zazwyczaj można go też zobaczyć w białych koszulkach i w koronnym atrybucie jego stroju – szelkach. Po szkole, gdy oczywiście musi to robić, zakłada obowiązkową, szkolną szatę.  

❧ WIĘZY KRWI

Asper Abidal – czterdziestodwuletnia matka Hugona, czarownica. Pochodzi z niezamożnej rodziny paryskiej o korzeniach mieszczańskich. Jest najbliższą osobą dla Hugona.
Pierre Abidal – czterdziestosiedmioletni ojciec Hugona, mugol. Pochodzi z arystokrackie rodziny. Ma dobry kontakt z synem i już dawno pogodził się z tym że chłopak ma czarodziejskie zdolności.  

HISTORIA ❧

Non, rien de rien
Non, je ne regrette rien


Najpierw  zacznijmy od wyjaśnienia kim byli ludzie ze starego, francuskiego rodu Abidalów Jego powstanie datuje się na czasy Karola Wielkiego, króla Franków. Podobno jeden z pradziadów Hugona walczył z Saracenami na półwyspie Iberyjskim, terenach dzisiejszej Hiszpanii. Przez to, wódz przodków Francuzów nadał mu szlachectwo i dał majątek w okolicach teraźniejszej Marsylii. Od tamtych wydarzeń w herbie Abidalów widnieją dwie ściśnięte dłonie – na znaj porozumienia, przymierza i łaski, jaką okazał im średniowieczny władca. Abidalowie przez cały okres dziejów byli wielkimi patriotami – walczyli z terrorem Burbonów w rewolucji francuskiej, potem sprzeciwiali się rządom Jakobinów i Robbespierre’a , walczyli i ginęli u boku Napoleona Bonaparte  w jego marszu na Moskwę. W trakcie drugiej wojny światowej przenieśli się do Wielkiej Brytanii, by uciec od represji hitlerowskiej w marionetkowym państwie, które założył Hitler, wraz z quasi-bohaterem narodowym, marszałkiem Petainem.  Jednak najbardziej obchodzi nas historia Hugona Abidala. Urodził się trzynastego kwietnia w słoneczny dzień wczesnej wiosny. Czy był wyjątkowym dzieckiem? Oczywiście, że tak. Pierre Abidal, jedyny spadkobierca nestora rodu Abidalów, wywołał skandal, żeniąc się z dziewczyną, pochodzącą z „paryskiego motłochu”. Ród Abidalów, jako arystokracja, nie mogli ścierpieć, że w ich żyłach przeleje się tak brudna, zwyczajna krew. Dobrze, że nie wiedzieli jeszcze jednego – że Aspara Rivoli jest także czarownicą. Dziewczyna nie powiedziała o tym narzeczonemu z przyczyn bardzo oczywistych – bała się, że człowiek, którego kochała ją znienawidzi, a dziecko, które niedługo miało się urodzić, nie będzie mieć ojca ani środków do życia. Po ślubie i urodzeniu się Hugona sprawa przyschła, ale Aspara codziennie modliła się, by jej syn nie odziedziczył po niej magicznych zdolności. Niestety, nikt niw wysłuchał tych modłów. W lato jedenastego roku życia Hugona do ich domu przyszedł list z Beauxbatons. Dopiero wtedy Aspra powiedziała mężowi o swoich zdolnościach. Jej mąż przyjął to z szokiem, ale po przemyśleniu sprawy, stwierdził, że nie ma nic przeciwko tym że jego żona i syn nie są zwyczajnymi ludźmi i pozwolił Hugonowi, jedynemu potomkowi, na naukę magii. Uradowany jedenastoletni chłopak pojechał do Beauxbatons z zamiarem bycia w niej najlepszym, co do tej pory wychodzi mu tylko połowicznie.

❧ CIEKAWOSTKI

PUPIL: Sówka, syczek białoczelny o imieniu Clara. Jest kompletnie niewychowanym zwierzęciem, nie słucha swojego pana, ale mimo to Hugo uwielbia tego pięknego ptaka ponad życie.
PATRONUS: Mrówkojad.
BOGIN: Hugo panicznie boi się klaunów. Jest to spowodowane urazem z dzieciństwa – kilkanaście lat temu poszedł z ojcem do cyrku i w jakiś niezrozumiałych okolicznościach zgubił się. Facet, ubrany za klauna chciał mu pomóc, ale mały Hugo strasznie się go wystraszył i rozpłakał się tak, że postawił cały cyrk na nogi.
RÓŻDŻKA: szesnaście i pół cala, giętka, sekwoja, ogon salamandry.
DODATKOWE FUNKCJE: klub pojedynków
ULUBIONY PRZEDMIOT: zaklęcia
ZNIENAWIDZONY PRZEDMIOT: historia magii
PRZEDMIOTY: zaklęcia, eliksiry, transmutacja, historia magii, obrona przed czarną magią, zielarstwo, metafizyka, sztuki piękne i literatura, opieka nad magicznymi stworzeniami, astronomia, hipnoza, lekcje latania
NAJWIĘKSZE MARZENIE: Być aurorem, a może nauczycielem? Nie, aurorem… A może jednak nauczycielem?

* W KP zostały wykorzystane fragmenty tekstów piosenek z repertuaru Edith Piaf ("Milord", "Non, je ne regrette rien") oraz Joe Dassina ("Aux Champs Elysees")

~
Hela |  Z pewnością przeglądając partnerstwo jakiegoś innego forum, ale wybaczcie – uleciało z głowy jakiego.
wzór wykonany przez © hellao dla BEAUXBATONS.
avatar
Hugo Abidal
Uczeń

Dołączył : 21/07/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Hugo Abidal

Pisanie by Josée Lestrange on Wto Lip 23, 2013 8:41 am
❧ Karta postaci została zaakceptowana!
❧ Twój plan lekcji znajduje się tutaj.
❧ Swoje bagaże znajdziesz w dormitorium.
❧ Twoja kartoteka szkolna znajduje się tutaj.
❧ W razie problemów śmiało zgłoś się do administracji, a udzielimy pomocy.

Witamy w Beauxbatons i życzymy udanej zabawy!
P.S.: Lekcje latania są wyłącznie dla uczniów klasy I i klasy V.
avatar
Josée Lestrange
Admin

Dołączył : 24/06/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach