Severin Bisset

Go down

Severin Bisset

Pisanie by Severin Bisset on Nie Sie 04, 2013 5:46 pm


Severin Bisset
Stefano Masciolini
SeverinBisset1728 listopada Czysta VII Ombrelune Przeciętny Saint-Dizier, Francja

❧ CHARAKTER

Nie potrzeba mu wiele do szczęścia, choć jednocześnie bardzo łatwo go zdenerwować, a wyprowadzony z równowagi może stać się złośliwy, a nawet miejscami agresywny. Jest głośny i niektórym może przeszkadzać jego otwarte podejście do życia. Mówi wprost, co mu nie pasuje, jest szczery, czasem aż do bólu. Utrzymuje, że sam powinien dbać o swoje sprawy, więc prędzej wyzwie przeszkadzającą mu osobę na pojedynek magiczny niż poleci na skargę do nauczyciela, nawet jeśli wie, że nie ma szans w bezpośrednim starciu z danym przeciwnikiem. W żadnym wypadku nie można nazwać go tchórzem, choć jest trochę lekkomyślny. Stawia czoła wyzwaniom, dobrze znosi sytuacje stresowe, w razie potrzeby przejmuje rolę lidera w grupie. Jest strasznie dumny i nawet, jeśli jest zmuszony zrobić coś wbrew sobie, zrobi to, by tylko zachować szeroko pojęty honor. Inna sprawa, że czasem myli pojęcie honoru z prostą złośliwością, by tylko zrobić innym na przekór. Łatwo go urazić, ale równie łatwo wybacza. Jest uparty i zazwyczaj wie, czego chce, trudno zmusić go do zmiany zdania, do tego lubi dopowiadać sobie rzeczy i konsekwentnie w nie wierzyć. Zdarza mu się być gruboskórnym i niedelikatnym, choć zazwyczaj ma dobre intencje. Nie wszystkie spory załatwia brutalną siłą, jeśli wie, że może komuś bardziej zaszkodzić w inny sposób, wykorzysta sytuację, jednak tylko w chwilach, gdy jest zmuszony do ostateczności. Ma łeb na karku i nie boi się kombinować. W stosunku do osób, które lubi, jest jak najbardziej sympatyczny i w razie czego można na niego liczyć, ale jest również w stanie poświęcić się dla obcych, jeśli wymaga tego sytuacja. Potrafi przyznać się do błędu, ale robi to z bólem serca. Choć może na takiego nie wyglądać, stara się respektować regulaminy i polecenia wyżej postawionych.
Wychował się w domu, w którym może i nie było biedy, ale nie przelewało się zbytnio. Nauczyło go to oszczędności, która w dalszych latach przekształciła się w zwykłe skąpstwo, choć Severin woli tak tego nie nazywać. Nie wydaje pieniędzy na bzdury (słodycze i ognista whisky nie zaliczają się do bzdur), a i na potrzebnych mu rzeczach woli oszczędzać jak może. Zwykle twierdzi, że nie ma pieniędzy, choć zawsze ma pochowane jakieś zaskórniaki. Niczym się nie dzieli, a jeśli już, robi to bardzo niechętnie. Do tego lubi gromadzić rzeczy.
Jest trochę leniwy, ale zdolny. Czasem zdarzy mu się "zapomnieć" odrobić pracę domową, ewentualnie poprosi kogoś o pomoc, bo sam sobie "nie radzi". Zdecydowanie od teorii woli praktykę. Braki w wiedzy teoretycznej nadrabia dobrym machaniem różdżką. Ma całkiem spore zdolności manualne.

APARYCJA ❧

Dość przystojny, niezwykle wysoki, dobrze zbudowany o poważnej, acz trochę kanciastej piegowatej twarzy, której rysy odziedziczył po swoich szkockich przodkach ze strony matki. Pierwsze w oczy rzuca się to, że jest rudy, co również zawdzięcza szkockim przodkom. Jest dumny ze swoich nieco przydługich i zwykle roztrzepanych włosów, które przy najmniejszej ilości wilgoci skręcają się w kędziorki. Jego oczy mają kolor dość nieokreślony, najbliżej mu do ciemnozielonego. Ma trochę garbaty, długi nos i wąskie usta. Przez słabość do słodyczy jego sylwetka nie jest idealna, ale zdaje się, że to mu nie przeszkadza. Zachowuje sprawność fizyczną głównie przez grę w quidditcha. Jeśli nie nosi szkolnych szat, ubiera proste, wygodne ciuchy. W jego garderobie królują nieco wyleniałe swetry i dżinsy.  

❧ WIĘZY KRWI

Rodzina Bisset zamieszkująca w Saint-Dizier, a raczej we wsi na jego obrzeżach, nie jest zbyt liczna. Prawdę mówiąc, został tam tylko ojciec Severina Claude, matka Murron, z domu MacLean, i wiecznie zrzędzący dziadek ze strony ojca - Ludovic. Żyją oni na farmie, gdzie uprawiają rośliny magiczne, głównie składniki eliksirów i okładów używanych w medycynie. Farma od wielu lat znajduje się w rękach rodziny Bisset. Dziadek Ludovic przekazał ją Claude'owi, z kolei Claude zamierzał zostawić ją swojemu najstarszemu synowi Danielowi, który jednak postanowił inaczej zaplanować sobie przyszłość i nie przejąć ojcowizny. Państwo Bisset mają również córkę Sophie, ona także nie zamierzała zostawać na farmie. Zarówno Daniel, jak i Sophie są starsi od Severina i dawno skończyli już szkołę. Aktualnie ma z nimi słaby kontakt.
Murron Bisset pochodzi z szanowanego rodu MacLeanów ze Szkocji, skończyła Szkołę Magii i Czarodziejstwa w Hogwartcie. Parę lat później wyszła za mąż za Claude'a, ich drogi zeszły się dzięki studiom, na które Murron wyjechała do Francji. Jej rodzice przeciwni byli małżeństwu z Francuzem z nikomu nieznanej rodziny, a do tego prostym rolnikiem, choć z wykształceniem Beauxbatons, ostatecznie jednak ulegli. Z rodziną ze Szkocji kontakt jest głównie korespondencyjny, do tego Severin ma go ograniczony ze względu na barierę językową. Jego siostra Sophie nie ma tego problemu, co zawdzięcza głównie swojej ciężkiej pracy, do której nigdy nie można było skłonić Severina i wyjechała do dziadków MacLean studiować w Wielkiej Brytanii. Daniel po ukończeniu Beauxbatons znalazł pracę w Paryżu we francuskim Ministerstwie Magii.  

HISTORIA ❧

Matka Severina nalegała, by jej najmłodszy syn uczęszczał do Hogwartu. Severin wciąż będąc dzieckiem, bał się rozłąki z rodzicami, choć ta niechybnie miała nadejść. Z dwojga złego wolał iść do bliższego Beauxbatons, do którego uczęszczało już jego rodzeństwo. Nawet jeśli nie dogadywał się z nimi najlepiej, a wakacje, które Daniel i Sophie spędzali w domu ograniczały się do wiecznych kłótni i przepychanek, wolał mieć blisko kogoś, kogo dobrze znał. Nie uważał za takie osoby dziadków w Szkocji, z którymi nigdy tak naprawdę nie rozmawiał. Upór w niechęci do nauki angielskiego poskutkował tym, że dzisiaj potrafi ledwie wydukać parę zdań w tym języku. Ostatecznie młody Severin trafił do Beauxbatons.
Wychowany na wsi zawsze miał dobry kontakt z naturą, a do tego nie znał ograniczeń. Jako najmłodsze dziecko nie tylko był rozpieszczany, ale i rodzice pozwalali mu robić to, co chciał. Jedynie dziadek czuwał nad tym, by Severin wiedział, co to dyscyplina, a i nawet od czasu do czasu dał mu klapsa, jeśli wnuczek przegiął. Severin wiedział jednak, że mimo wszystko stary Ludovic nie zrobiłby mu większej krzywdy.
Po przyjeździe do szkoły chyba właśnie za dziadkiem najbardziej tęskni. Po skończeniu nauki również nie planuje zostać na farmie, tak jak jego rodzeństwo, nie wie jednak, jak powiedzieć to rodzinie.

❧ CIEKAWOSTKI

PUPIL: Kot szkocki zwisłouchy Tore
PATRONUS: Byk rasy Highland cattle
BOGIN: Kelpie
RÓŻDŻKA: 15 cali, sosna, włos z grzywy kelpie
DODATKOWE FUNKCJE: obrońca w drużynie quidditcha, klub pojedynków
ULUBIONY PRZEDMIOT: Zaklęcia, eliksiry
ZNIENAWIDZONY PRZEDMIOT: Sztuki piękne i literatura, muzyka
PRZEDMIOTY: Zaklęcia, eliksiry, mistycyzm, nauki medyczne, hipnoza, obrona przed czarną magią, zielarstwo, transmutacja, sztuki piękne i literatura
NAJWIĘKSZE MARZENIE: Skończyć szkołę z dobrymi wynikami, znaleźć dobrze płatną pracę


~
Helo |  Banner reklamowy
wzór wykonany przez © hellao dla BEAUXBATONS.
avatar
Severin Bisset
Uczeń

Dołączył : 04/08/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Severin Bisset

Pisanie by Josée Lestrange on Pon Sie 05, 2013 6:08 am
❧ Karta postaci została zaakceptowana!
❧ Twój plan lekcji znajduje się tutaj.
❧ Swoje bagaże znajdziesz w dormitorium.
❧ Twoja kartoteka szkolna znajduje się tutaj.
❧ W razie problemów śmiało zgłoś się do administracji, a udzielimy pomocy.

Witamy w Beauxbatons i życzymy udanej zabawy!

avatar
Josée Lestrange
Admin

Dołączył : 24/06/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach