REGULAMIN

Go down

REGULAMIN

Pisanie by Mistrz Gry on Sro Lip 15, 2015 6:59 am

Z regulaminem zapoznać się ma obowiązek każdy użytkownik forum! Administracja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.
Przypominamy o zapoznaniu się z tematem Akademia Beauxbatons - ponieważ szkoła ta różni się nieco od znanego nam Hogwartu.

ZASADY OGÓLNE
1. Każdy użytkownik, rejestrujący się na beauxbatons.firumpolish.com jest zobowiązany do zapoznania się z regulaminem oraz przestrzeganiem go w całości. Określa on ogólne zasady dotyczące zarówno forum, jak i użytkowników. Za niestosowanie się do regulaminu można dostać upomnienie bądź konto zostanie zablokowane na okres do dwóch tygodni. Na forum obowiązuje netykieta! Postacie mogą się nie lubić, ale nie przenośmy tego do rzeczywistości.
2. Forum Beauxbatons jest w pełni darmowe. Każda próba wyłudzenia od użytkowników pieniędzy ma być zgłaszana do administracji, która zajmie się tą sprawą bezzwłocznie. Zabrania się kopiowania grafiki oraz treści zawartych na forum!
3. Do rozpoczęcia gry niezbędna jest rejestracja. Użytkownicy muszą mieć ukończone trzynaście lat.
4. Beauxbatons to gra na podstawie play by forum (PBF) z elementami role play game (RPG). Została stworzona na podstawie książek J.K.Rowling, szczegóły uzupełnione przez administratorów jako ich własny wymysł twórczy, dlatego też uprasza się o niekopiowanie zawartości tematów. Część informacji o Beauxbatons pochodzi z angielskiego forum www.magical-hogwarts.org.
5. Administracja to nie maszyny, które całe dnie spędzają na forum, dlatego uprasza się o odrobinę cierpliwości. Każdy ma swoje życie i nie zawsze jest w stanie zająć się wszystkim na raz. Wszelkie prośby, zażalenia czy pomysły należy zgłaszać do tego tematu.
6. Zabrania się umieszczania treści pornograficznych na forum. Dostęp tu mają również dzieci! Nie zapominajmy o tym. Zabrania się również reklamowania innych stron w miejscach do tego nie przeznaczonych (off-top, CB, PM, podpisy). Partnerstwo jest jedyną dozwoloną formą reklamy.
REJESTRACJA I PROFIL
1. Rejestrując się na forum używa się fikcyjnego imienia i nazwiska, zwanego inaczej loginem. Użytkownicy o nazwach typu 12madzia34, john32, będą automatycznie usuwani. Nie masz pomysłu na imię i nazwisko? Zajrzyj tutaj i tutaj. Należy pamiętać o zachowaniu realizmu. Akcja toczy się we Francji, kraju francuskojęzycznym, dlatego najlepiej wybierać nazwy z tego języka.
2. Jeśli Użytkownik nie pojawi się na forum (bez usprawiedliwienia) w czasie jednego miesiąca, jego konto zostanie przeniesiona do "nieaktywnych". Można postać ponownie "wskrzesić" po skontaktowaniu się z Adminem. Aktywność rozumiana jest przez aktywne udzielanie się na forum, pisanie postów nie tylko w off-topie ale i grze fabularnej.
3. Nie ma żadnego ograniczenia jeżeli chodzi o liczbę postaci przypadającą na jednego użytkownika (IP), pod warunkiem, że wszystkie będą aktywne. PAMIĘTAJ! Jedno konto = jedna postać.
4. Po aktywacji konta należy wypełnić pola w profilu, napisać Kartę Postaci oraz dodać awatar. Awatar musi przedstawiać osobę z krwi i kości (żadnej mangi, rysunków, butów, etc) i być odzwierciedleniem wyglądu postaci opisanego w Karcie Postaci. Dozwolone są osoby sławne. Lista zajętych wyglądów znajduje się tutaj.
5. Kartę Postaci uzupełniamy według narzuconego przez administrację wzoru. Inne, nieszablonowe, nie będą akceptowane. Na napisanie jej macie cztery dni od dnia rejestracji. Jeżeli z jakiś powodów nie można jej dodać, lub chcecie przedłużyć termin, należy zgłosić się z tym do Mistrza Gry lub jednego z administratorów.
6. Zezwala się na podpisy, jednak będą one widoczne dopiero po zaakceptowaniu KP. Nie mogą być one szersze niż 450px i wyższe niż 300px. Dbajmy o estetykę forum.
Wymiary awatara: 200x320px
GRA
1. Nie można rozpocząć gry fabularnej bez zaakceptowanej przez administrację Karty Postaci. Akcept = zablokowanie tematu. Do tego czasu dostęp do forum jest ograniczony wyłącznie do działu off-top.
2. Bilokacja (pisanie w kilku miejscach naraz) nie jest zabroniona, jednak jej status (włączona/wyłączona) będzie podawany na stronie głównej forum w ogłoszeniu.
3. Posty fabularne muszą składać się przynajmniej z 10 zdań złożonych, w których zostanie opisane zachowanie postaci, jej odczucia oraz dialogi. Piszemy w trzeciej osobie liczby pojedynczej, przestrzegając zasad ortografii, interpunkcji oraz stylistyki. Nie mogą zawierać emotikonów. Zapoznajemy się z napisanymi ostatnio postami, aby uniknąć nieporozumień związanych z wykluczeniem innego użytkownika z rozmowy. Nie piszemy posta pod postem (tyczy się fabuły). Od czego jest opcja "edytuj"?
4. Postać nie może umrzeć bez waszej zgody, jeżeli jednak tak się stanie, wskrzeszenie jej jest niemożliwe. Nie można decydować o czyjejś postaci. Należy pamiętać, że każdy jest śmiertelny, czuje.
5. Należy pamiętać, że postać nie wie wszystkiego. To, co dzieje się w innych sesjach nie jest jej znane, nie wie, czy ją obgadywano, etc. Zachowajmy realizm!
6. Zakładając nowy temat upewnij się, czy taki już nie istnieje. Tyczy się to wyłącznie off-topów.
7. Uczniowie mogą przebywać poza granicami akademii jedynie w weekendy. Nauczyciele mają pełną swobodę.
8. Opisywanie bliższych stosunków między postaciami nie jest zabronione, jednak należy opisywać to w spoilerach. Uprasza się o zachowanie umiaru, który szesnastolatek co rusz bzyka się ze swoją koleżanką w opuszczonych salach? Bądźmy realistami...
Kod:
[spoiler]...treść posta... [/spoiler]
9. Daty (dzień, miesiąc) będą aktualnie podawane według naszego forumowego kalendarza. Należy się do nich dostosować. Na forum jest rok 2013.
10. Jeżeli przewidujesz swoją nieobecność na forum dłuższą niż cztery dni, zawiadom o tym administrację w dziale z nieobecnościami. Dodatkowo jest możliwość zawieszenia rozgrywki na czas nieobecności, aby nie blokować współgracza. Wystarczy dodać link rozgrywki do zawieszenia w formularzu nieobecności. Po powrocie rozgrywka może zostać wznowiona, niezależnie od ilości gier prowadzonych przez współgraczy. Uwaga! Jest to jednak opcja dodatkowa - jeżeli jest możliwość zakończenia rozgrywki przed urlopem, należy to zrobić!
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Admin

Dołączył : 25/06/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach