Akademia Beauxbatons

Go down

Akademia Beauxbatons

Pisanie by Josée Lestrange on Pon Cze 24, 2013 6:56 pmBeauxbatons to jedna z najstarszych i najlepszych szkół magii na świecie. Druga największa szkoła magii w Europie, zaraz po Hogwarcie, zrzeszająca uczniów nie tylko pochodzenia francuskiego, ale i szwedzkiego, belgijskiego. Ten dumny i szlachetny instytut pielęgnuje tradycję i wartości przekazywane od pokoleń. Różni się nieco od znanego nam wszystkim Hogwartu, dlatego zapoznanie się z poniższymi informacjami znacznie ułatwi grę na forum.

→ INFORMACJE OGÓLNE
Atmosfera Beauxbatons jest nieco lżejsza niż w pozostałych szkołach magii. Program nauczania ukierunkowany jest bardziej na kulturę. Studenci zapoznają się z muzyką, sztukami pięknymi i pisaniem, a także jak podchodzić do konfliktów bardziej dyplomatycznie, a nie bezpośrednio za pomocą klątw lub innych destrukcyjnych czarów. Beauxbatons wspiera wszystkie formy nauki, nie zawsze skoncentrowane na tych, do których potrzebna jest różdżka. Oficjalnie szkoła ma bardzo przyjazny i gościnny stosunek, choć studenci innych szkół często niewłaściwie interpretują ich dumę, określając ich mianem snobów.
Pomimo studentów pochodzących z innych krajów urzędowym językiem jest francuski, używany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz klasy. W Beauxbatons nauczyciele kładą na to duży nacisk, a używanie innych języków uważane jest jako obraźliwe i niestosowne. Należy komunikować się w języku powszechnie znanym wszystkim. Instytut dumnie wspiera francuskie obyczaje i tradycję, a uczniowie często czują silną więź z francuską kulturą i językiem, niezależnie od tego, skąd pochodzą. Jednak nie zmienia to faktu, że zachęca się ich do poznania innych kultur i języków w celu promowania większego poziomu zrozumienia między sąsiadami.
Podobnie jak pozostałe dwie wielkie szkoły w Europie, Beauxbatons podzielony jest na różne domy studenckie: Papillonlisse, Bellefeuille i Ombrelune, z czego każdy z nich ma po jednym prefekcie obu płci, oraz Prefekta Naczelnego, zwanego potocznie Mousquetaire (muszkieter). Ogólnie rzecz biorąc domy zachowują równowagę w liczbie chłopców i dziewcząt. Każdego roku domy rywalizują o Puchar Domów. Punkty przyznawane są za uczestnictwo w lekcjach i zajęciach dodatkowych - szczególnie Quiddicha. Dom z największą ilością punktów wygrywa.

→ ZAMEK I JEGO LOKALIZACJA
Piękny pałac Beauxbatons ulokowany jest nad brzegiem Morza Śródziemnego, na południowy wschód om Marsylii, u podnóża Alp. Ponieważ szkoła znajduje się tak daleko na południe, nie grożą im szczególnie mroźne zimy. Przez większość roku uczniowie noszą lekkie szaty. Podczas dni chłodniejszych niż zwykle zakładają te cieplejsze. Średnia temperatura to około 15 stopni Celsjusza, od czasu do czasu temperatura może dochodzić do 25° C w lecie, zimą spadając do -1° C. Najczęściej pada od listopada do stycznia.
Akademia jest ukryta przed oczami mugoli za pomocą silnych zaklęć i uroków. Pałac jest w stylu barokowym, z dużą ilością zdobień wewnątrz i na zewnątrz. Cały zamek daje wrażenie niesamowicie lekkiego, bajkowego, co nie byłoby zapewne do osiągnięcia bez magii. Zamek ma sześć pięter, z czego klasy znajdują się na piętrach od dwa do sześć. Piętro pierwsze w całości poświęcone jest na obszerną bibliotekę. Jest również wiele wież, nie koniecznie oddanych do użytku.
Zamek stoi obecnie na trawnikach, które prowadzą w dół na plażę. Za zamkiem ciągną się przepiękne, bajkowe sady i ogrody, w których znajdują się niemalże wszystkie kwiaty świata. Największy z nich to Różany Ogród, ulokowany tuż u stóp zamku. Niedaleko tajnego wyjścia z kuchni znajduje się ogród z ziołami i przyprawami. Ich intensywny zapach roznosi się na dalekie dystanse. W parku znajduje się wiele szlaków, odpowiednich do spacerów czy jazdy konnej. Przez teren szkoły przepływa również rzeka, uchodząca do morza wielkim wodospadem z klifu. Gdzieś w pobliżu znajduje się stadnina koni, a uczniowie mają pełen dostęp do tych zwierząt. Jest również kilka boksów pustych, na wypadek, gdyby któryś z nich przywiózł do zamku swojego konia.

avatar
Josée Lestrange
Admin

Dołączył : 24/06/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Akademia Beauxbatons

Pisanie by Josée Lestrange on Czw Cze 27, 2013 4:55 pm→ WYDARZENIA SPECJALNE

Fête des Potirons
Festiwal Dyń
W sezonie jesiennym, uczniowie mogą hodować i przygotowywać swoje dynie do obchodów Halloween. Jest to obowiązkowe dla pierwszoroczniaków jako rodzaj inicjacji, natomiast dalsze roczniki nie mają tego w obowiązku. Duża część uczniów jednak decyduje się do wzięcia udziału, jest to zabawny i łatwy sposób na zdobycie punktów dla swojego domu. Każdy student może posadzić swoją dynię w wydzielonej części specjalnej szklarni. Mogą hodować je wedle uznania, z lub bez pomocy magii.
Konkurs składa się z dwóch głównych kategorii (które dalej dzielą się na inne): Magiczna Uprawa Dyń i Niemagiczna (mugolska) Uprawa.  Obie kategorie dzielą się na podkategorie: największa dynia, najcięższa dynia, najmniejsza dynia, najlżejsza dynia, najbardziej okrągła dynia, najbardziej płaska dynia, najciekawszy kształt, najciekawsze oczarowanie (tylko magiczne uprawy), najbardziej naturalnym dynia (tylko uprawy niemagicznie).
Ponieważ wyhodowanie dojrzałej dyni trwa średnio 120 dni, uczniowie biorący udział w kategorii niemagicznej rozpoczynają hodowlę na początku lipca - profesor zielarstwa wrzuca do ziemi losową ilość nasion, następnie uczniowie na początku września wybierają swoją dynię. W ten sposób mają czas, by dojrzeć do konkursu. Studenci mają również możliwość rozpoczęcia hodowli w domu, na wakacjach, aż do rozpoczęcia szkoły, kiedy to dynię przesadza się do szklarni. Nie ma określonego wymogu, kiedy dynie mają być posadzone, niemniej jednak dynia zgłoszona do konkursu nie może mieć więcej niż rok. W przypadku dyń hodowanych przy pomocy magii proces dojrzewania trwa znacznie krócej, i uczniowie mogą zdecydować, kiedy posadzą nasiona.
31 października dynie muszą być gotowe do wystawy i oceniania prze jury, składające się zarówno z profesorów jak i uczniów.
W przypadku pierwszych sześciu kategorii wybór dokonywany jest na podstawie wymiernych cech, etc. aby wyłonić prawowitego zwycięzcę jak najdokładniej. Trzy ostatnie kategorie są oceniane przez uczniów, którzy głosują dopingując ulubioną dynię. Następnie, spośród zwycięzców wszystkich kategorii, wybiera się dynię w kategorii ogólnej - Best Of Show (BOS). Głosowanie odbywa się poprzez aplauz, i odpowiednio do tego przyznawane są punkty. Zwycięzca BOS wygrywa dla swojego domu 40 punktów. Zwycięzcy z każdej z powyższych kategorii zarabiają po 10 punktów dla domu, a za samo zgłoszenie dyni do konkursu zdobywa się po 2 punkty.
Pod koniec festiwalu dynie zdatne (i bezpieczne!) do jedzenia kierowane są do kuchni, gdzie robi się z nich soki, ciasta i inne przysmaki, które zostaną skonsumowane na uczcie wieczornej. Z reszty dyń robi się wystawę w Atrium, a dynia z nagrodą BOS zostaje postawiona na podwyższeniu, przy stole nauczycielskim.


Bal de Noël
Bal Bożonarodzeniowy
W okolicach przesilenia zimowego, zwykle 21 grudnia, formalne zimowe tańce rozpoczynają się tuż po zakończeniu jesiennych egzaminów półrocznych. Lekcje tańca towarzyskiego udzielane są od pierwszej soboty listopada przez wybranego profesora, ponieważ wszyscy uczniowie powinni brać udział w tradycyjnym walcu otwierającym bal. Specjalnie na tę uroczystość Wielka Sala i Atrium przyozdabiane są przepięknymi lodowymi girlandami, aby powitać nadchodzącą porę roku. W Wielkiej Sali stoliki odsunięte są pod ścianę, by zrobić miejsce tańczącym, a po walcu do dyspozycji tancerzy zostaje jedynie parkiet. W ramach rozrywki profesorowie śpiewają świąteczne kolędy i pieśni. Rzecz jasna starają się z tego wyplątać - jak co roku, jest to część tradycji - lecz w końcu i tak przekonują się do śpiewania.
Wszystkie roczniki mogą brać udział w balu. Studenci zazwyczaj przychodzą w parach, lecz nie jest to obowiązkowe. Do jedzenia serwuje się lekkie potrawy i przekąski. Szkoła nie serwuje napojów alkoholowych, jednak co roku Ognistej Whiskey i innym trunkom udaje się prześlizgnąć na bal. Nauczyciele udają, że niczego nie widzą, póki zachowania nie wymykają się spod kontroli.


Fête de Saint Valentine
Uczta świętego Walentego
Walentynki są świętem w całej szkole i obchodzi się je hucznie, dlatego 14 lutego nie odbywają się żadne zajęcia. Zamiast tego uczniowie jak i nauczyciele mają wolny czas, który mogą spędzać jak tylko chcą. W szkole panuje spokojna i romantyczna atmosfera. Sowy dostarczają miłosne liściki i przyjacielskie notki pomiędzy dormitoriami. Wielka Sala jest przystrojona w serduszka, a wielkie stoły zamieniają się w małe, prywatne stoliki dla dwojga, ozdobione kwiatami, koronkowymi obrusami i serduszkami. Stoliki są przygotowane dla przychodzących par, i mogą one zamówić danie jakie tylko sobie zamarzą.
Po kolacji organizowane są tańce, i wszyscy uczniowie są zachęcani do brania w nich udziału - nawet single, którzy może spotkają swoją drugą połówkę. Jest to mniej oficjalny bal niż Bożonarodzeniowy - suknie są ładne, ale nie formalne. Światła są przyćmione, by stworzyć bardziej romantyczny nastrój. Podczas tańców grana jest wyłącznie wolna muzyka, a co starsi studenci mogą wylądować ze swoją randką w prywatnym koncie.  


Fête lere Mai
Festiwal Majowy
Każdego roku, tradycyjny festiwal May Day odbywa się w Beauxbatons dla uczczenia powrotu wiosny oraz z okazji powstania szkoły. Słup Majowy zostaje wzniesiony, zajęcia zostają odwołane, a uczniowie mogą oddać się przyjemnościom. Z tej okazji zakaz wchodzenia na plażę zostaje zniesiony. Są również organizowane zawody i konkursy.
Klasy I-IV mogą uczestniczyć w Turnieju Wiedzy, gdzie wykazują się wiedzą na każdy możliwy temat, jaki można sobie wyobrazić. Ostatnio tematy obejmowały zagadnienia takie jak skład Fasolek Wszystkich Smaków Bertiego Botta, jak pozyskać oset z uchwytu Mastifa i najlepszy sposób na skonstruowanie zamku z piasku. Zazwyczaj tematy obejmują idiotyczne drobiazgi, ale czasem pojawiają się pytania związane z rzeczami, o których studenci mogli uczyć się na lekcji, czy w procesie poznawania zamku. Nie ma sposobu, żeby się do tego przygotować. Przygotowanych jest sto pytań, a zawodnicy mają sto minut by odpowiedzieć na nie poprawnie. Jest to zadanie niemożliwe do wykonania. Uczniowie odpowiadają średnio na pięć do dziesięciu pytań poprawnie, a wyniki dwucyfrowe są rzadkością. Zwycięzca zdobywa dla domu 40 punktów.
Roczniki starsze, to jest klasy V-VIII, mogą wziąć udział w bardziej odważnej konkurencji - wyścigu na skrzydlatych koniach. Przebieg i zasady zmieniają się co roku, ale zwykle zawodnik musi odzyskać konkretny przedmiot z lokalizacji określonej przez sędziów i wrócić do punktu wyjścia. Kto wróci pierwszy ze wskazanym obiektem zostaje zwycięzcą i zdobywa dla swojego domu 50 punktów. całość trwa około godziny.
Resztę dnia uczniowie mogą spędzać na plaży. Serwowane jest tam jedzenie i rozłożone zostaje małe wesołe miasteczko.
avatar
Josée Lestrange
Admin

Dołączył : 24/06/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach