Kadra i przedmioty

Go down

Kadra i przedmioty

Pisanie by Josée Lestrange on Pon Cze 24, 2013 7:05 pmPRZECZYTAJ!
~ KLASY I - IV uczęszczają na wszystkie zajęcia obowiązkowe i mogą wybrać dwa przedmioty dodatkowe. W klasie I do przedmiotów obowiązkowych dochodzi nauka latania na miotle, a w klasie V nauka latania na skrzydlatych koniach.
~ EGZAMINY w Beauxbatons odbywają się pod koniec klasy IV - Standardowe Umiejętności Magiczne (SUM-y) i VII - Okropnie Wyczerpujące Testy Magiczne (Owutemy). Po zdaniu SUM-ów, pod koniec klasy IV, uczniowie zobowiązani są do wybrania minimalnie 9 z 15 przedmiotów (nauka latania się nie wlicza), których naukę będą kontynuować do klasy VII. Ta klasa zakończy się Owutemami z wybranych przez studenta przedmiotów.
~ Każdy uczeń, na podstawie wybranych przez siebie zajęć, dostanie własny plan, umieszczony pod kartą postaci po jej zaakceptowaniu.


DYREKTOR
Madame Sybille Piorier
~
ZASTĘPCA DYREKTORA
-
~
~ PRZEDMIOTY OBOWIĄZKOWE ~

SZTUKI PIĘKNE I LITERATURA
posadę obejmuje: prof. -
Ten przedmiot to coś więcej niż malowanie palcami i papierowe samoloty. Istnieje kilka głównych obszarów badań, którymi uczniowie zajmują się na lekcji: sztuka, jej historia, wpływ sztuki na świat magiczny i literatura. Uczniowie poznają podstawy tworzenia sztuki, ale również zanurzą się w świat magicznych zaklęć, które wyniosą ich umiejętności twórcze na wyższy poziom.
METAFIZYKA
posadę obejmuje: prof. -
praktykantka: -
Przedmiot ten głównie opiera się na teorii, korzystając z psychologii, teorii magicznej i filozofii. Jej celem jest zbadanie natury rzeczywistości i relacji między umysłem, percepcją i magią. Studenci będą uczyć się, jak magia działa, jak przewidzieć i obliczyć magię i jak zastosować te wiedzę do innych przedmiotów. Metafizyka podobna jest nieco do Numerologii i Wróżbiarstwa.
TRANSMUTACJA
posadę obejmuje: prof. -
Na tym przedmiocie uczniowie będą uczyć się podstawowych i przydatnych transmutacji powszechnych obiektów. Z definicji jest to zmienienie formy czegoś jak i przywrócenie do poprzedniego stanu. Lekcje oparte zarówno na teorii jak i praktyce, zajęcia są bardzo wymagające. Tematy obejmują wszystko, od podstawowych czarów do bardziej złożonych zagadnień jak animagia. Początkujący studenci zaczynają od prostych zaklęć, jak przemienienie zapałki w igłę. Z czasem uczniowie będą zagłębiać wiedzę do tej bardzo zaawansowanej, na przykład wyczarowywanie przedmiotów z powietrza.
ZAKLĘCIA
posadę obejmuje: -
Przedmiot ten ma na celu nauczyć podstawowych czarów potrzebnych do poprawy ogólnej jakości życia czarodzieja. Zaklęcia to metoda magii używana by zaczarować wszystko od obiektów do ludzi, i przez całe lata uczniowie będą uczyć się wszystkiego od podstawowych czarów do złożonych zaklęć. Klasa ta często wymaga od studentów myślenia nieszablonowego, aby nauczyć się, jak być elastycznym i używać magii w konkretnych okolicznościach.
ELIKSIRY
posadę obejmuje: -
praktykantka: -
Lekcje obejmują wszystkie materiały związane z magicznymi mieszankami i eliksirami. Studenci będą uczyć się właściwości magicznych produktów i składników, jak również sposobu ich użycia prawidłowo do eliksirów. Klasa kładzie duży nacisk zarówno na francuskie wynalazki-eliksiry i mikstury zawierające specjalnie francuskie składniki. Uczniowie będą również ćwiczyć sztukę tworzenia eliksirów w klasie.
HISTORIA MAGII
posadę obejmuje: prof. -
praktykant: -
Na tym przedmiocie uczniowie rozwijają swoją wiedzę z zakresu historii magii i historii Francji w świecie magicznym. Ciekawym aspektem zajęć jest poznawanie zagadnień dotyczących powiązań pomiędzy magiczną i niemagiczną historią, jej przenikaniem się i różnymi wersjami jednego wydarzenia. Nie raz bowiem do akcji wkraczali amnezjatorzy, a poznanie mugolskiej wersji jest niezmiernie ważne w czasach, kiedy granica pomiędzy tymi światami zaczyna się zacierać.
ZIELARSTWO
posadę obejmuje: prof. -
Badanie magicznych roślin, ziołolecznictwo w Beauxbatons skupia się na właściwych metodach pielęgnacji i zbioru wszystkich roślin. Studenci będą uczyć się o właściwościach magicznych roślin, korzyści i zagrożenia poszczególnych gatunków, a także zagłębić się w zachowania zagrożonych gatunków roślin. Przedmiot ten koncentruje się głównie na, ale nie jest ograniczony do, magicznych roślin znalezionych we Francji i regionu francuskiego, jak również składniki do francuskich wynalazków-eliksirów.
OBRONA PRZED CZARNĄ MAGIĄ
posadę obejmuje: prof. -
Magia przy całej swej dobroci i praktyczność, ma ciemne i niebezpieczne strony. Beauxbatons nie skupia się na zachęcaniu do mrocznych sztuk magii, raczej uczy studentów jak prawidłowo się przed nią bronić. Zajęcia te skupiają się na wszystkim, od prostych zaklęć rozbrajających, aby chronić siebie przed atakiem po te nieco trudniejsze, niewerbalne. Po za defensywnymi zaklęciami skupia się na rozwiazywaniu konfliktów, jak również częściowo na dyplomacji i mediacji.
OPIEKA NAD MAGICZNYMI STWORZENIAMI
posadę obejmuje: prof. -
Lekcje te obejmują naukę o zwierzętach z całego świata. W przeciągu kliku lat nauki uczniowie będą zgłębiali wiedzę nie tylko o rodzimych istotach magicznych, ale i populacji europejskiej a nawet światowej. Studenci będą uczyć się wszystkiego, poczynając od wyglądu, przez zdrowie, dietę i nawyki spania, do magicznych zdolności i ich wpływ na świat wokół nich.
ASTRONOMIA
posadę obejmuje: prof. -
Na astronomii poznaje się ruchy planet i gwiazd. Astronomia to nauka o ciałach niebieskich, ich budowie, ruchach, pochodzeniu i ewolucji oraz o materii rozproszonej w przestrzeni kosmicznej. Astronomia, a ściślej jej dział zwany kosmologią, zajmuje się także Wszechświatem jako całością. Zajęcia z astronomii, ze względu na dość trudne okoliczności, odbywają się późnym wieczorem.


~ PRZEDMIOTY DODATKOWE ~

MUZYKA
posadę obejmuje: prof. -
Studenci będą uczyć się o muzyce, instrumentach magicznych i technice pozwalającej zmieniać / używać instrumentów za pomocą magii. Choć teoria jest dużą częścią zajęć, praktyka jest znacznie ważniejsza. Wpływ muzyki na magicznym świecie będzie tematem tej klasy, jak i porównanie muzyki magicznej i mugolskiej.
LEKCJE LATANIA
posadę obejmuje: prof. -
Doskonalenie sztuki latania na miotle jest ważną umiejętnością dla wszystkich czarodziejów i czarownic. Miotły są jedną z najważniejszych metod transportu w magicznym świecie. Do nauki używa się szkolnych mioteł, wszyscy uczniowie są pouczani na tematy takie jak kontrola nad miotłą, sposoby latania, nurkowanie, etc. Te lekcje są obowiązkowe dla uczniów pierwszej klasy. Ponieważ dyrektorka słynie z zamiłowania do uskrzydlonych koni, uczniowie klasy piątej mają zagwarantowaną naukę latania na tych majestatycznych istotach.
HIPNOZA
posadę obejmuje: prof. -
Hipnoza jest jednym z nielicznych przedmiotów, których nie naucza się nigdzie po za granicami Beauxbatons. Uczniowie uczą się zarówno praktyki jak i teorii tej bardzo starej sztuki, a nauczycielem jest doświadczony hipnotyzer. Zaklęcia na pamięć, amulety wpływające na opinie, a nawet muzyka związana z magią, tego wszystkiego się uczą. Hipnoza to bardzo skomplikowana forma magii, w trakcie zajęć omawia się również bardzo niebezpieczne zaklęcia, dlatego nauka wymaga jednocześnie wysokiego poczucia odpowiedzialności.
NAUKI MEDYCZNE
posadę obejmuje: prof. -
W tej klasie początkujący będą uczyć się jak przygotować i użyć proste środki na typowe dolegliwości. Zaawansowani uczniowie odkrywają tajemnice o bardziej skomplikowanych miksturach i czarach. Nauczą się leczyć zarówno magiczne jak i mugolskie choroby. Ten przedmiot nie jest dla osób o słabych nerwach, tendencji do omdleń czy słabym żołądku. Powszechnie wiadomo, że w tej klasie egzaminy są szczególnie trudne, więc uczenie się jest konieczne. Na tym przedmiocie uczniowie pozyskają wiedzę ogólną, jak i poznają tajniki magii leczniczej znanej wyłącznie Francuskiemu Ministerstwu Magii.
MISTYCYZM
posadę obejmuje: prof. -
Dzięki pomysłowości poprzedniej dyrektorki Beauxbatons i zatrudnieniu profesora specjalizującego się w tej dziedzinie, uczniowie akademii mają możliwość pogłębiać wiedzę na temat mistycyzmu. Kurs koncentruje się na dwóch głównych obszarach: teorii i, w mniejszym stopniu, praktyki. Program obejmie pogłębione dyskusje na temat popularnych typów piasków wykorzystywanych przez mistyków, formy rzadsze piasków (wiele z nich stało się tylko legendą), techniki suszenia i techniki uprawniające, jak również kilka pokazów prowadzonych przez profesora. Aby właściwie zrozumieć mistycyzm, należy wpierw zrozumieć ziołolecznictwo, eliksiry i wróżbiarstwo. Dlatego studenci będą również obejmować techniki we wszystkich trzech dyscyplinach, w celu uzupełnienia wiedzy.
MUGOLOZNASTWO
posadę obejmuje: prof. -
We współczesnym świecie mugole są wszędzie. Jest bezpiecznym zakładać, że czarownice i czarodzieje będą często napotykali mugoli w całym ich życiu. Jest zatem ważne, aby uczniowie zrozumieli i akceptowali ich nie-magicznych sąsiadów. Istotne jest, ze względu na bezpieczeństwo i tajemnicę świata czarodziejów, by wszyscy studenci zyskali możliwość wtopienia się w mugolski świat. W tej klasie, uczniowie będą się uczyć wszystkich ważnych zwyczajów mugolskiego świata, co obejmuje wszystko, od korzystania z mugolskich pieniędzy, przez odpowiedni strój, do tego, jak się poruszać w różnych formach mugolskiego transportu, do tego, co jest normalne, a co nie jest i nie należy o tym mówić. Zaawansowane klasy zdobędą podstawową wiedzę na temat różnych przyrządów mugolskich i urządzeń.
~
PERSONEL
Woźny - wolne
Gajowy - wolne
Pielęgniarka - wolne
Bibliotekarka - wolne
Josée Lestrange
Josée Lestrange
Admin

Dołączył : 24/06/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach